Jobs, Gates alebo Bezos. Mená, ktoré každému podnikateľovi zarezonujú v ušiach. Prečo? Sú a boli to najúspešnejší podnikatelia posledných rokov. No ich cesta za úspechom nebola vždy najjednoduchšia. V dnešnom článku vám v skratke predstavíme týchto podnikateľov a ich overené tipy na úspešný podnik.

Najznámejší a najúspešnejší podnikatelia – čo by ste si z ich života mali zobrať? (Foto: unsplash.com)

Steve Jobs

Bol to jeden z najúspešnejších podnikateľov v oblasti IT. Vyformoval vlastne celé generácie a vďaka nemu zažili smartfóny obrovský bum. Zaujímavosťou je, že už odkedy bol dieťa, tak sa snažil nejako podnikať a zarobiť si peniaze. Čo by ste si mali od neho zobrať do vlastného biznisu? Nebojte sa poprosiť o pomoc niekoho ďalšieho, schopného, do ktorého ste schopní vložiť dôveru. Mali by ste si vždy nechať poradiť a zotrvať aj vtedy, keď je najhoršie. 

Bill Gates

Mal vo väčšine prípadov šťastie, no zároveň tvrdo pracoval. Narodil sa do zabezpečenej rodiny a už tam získal vedomosti ohľadom podnikania a hľadania potenciálu na trhu.  Z jeho životného príbehu by ste si mali zobrať hlavne to, aby ste sa nebáli nadchnúť sa pre vec. Dôležité ale je, aby vám toto nadšenie zostalo čo najdlhšie. Zároveň povzbudzoval ľudí k tvrdej práci – pracoval počas víkendov, dovoleniek a dovolenku si zobral len na dva týždne počas celého roka. 

Jeff Bezos

Najbohatší obchodník sveta, ktorý sa dokázal rýchlo prispôsobovať trhu. Vedeli ste o tom, že Amazon bol na začiatku len e-shop s knihami? Postupne sa jeho ponuka zväčšovala, až sa nakoniec stal jedným z najväčších online obchodov sveta. A teraz tam nájdete naozaj všetko, čo potrebujete. Čo si zobrať z kariérneho života Jeffa Bezosa? Od začiatku bol ambiciózny a našiel príležitosť v online svete. Správna voľba stratégie ho doviedla tam, kde je dnes. Už po piatich rokoch existencie mal Amazon 10 miliónov klientov. 

Čo mali všetci z nich spoločné je investovanie do akcií. U nás je v tomto na špici Finax, čo potvrdzujú recenzie a skúsenosti klientov. Investovanie je dostupné už od 20 eur mesačne a investoval aj najbohatší Slovák a tenista Dominik Hrbatý.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!