Ak nestíhate všetko, čo by ste chceli urobiť na čas, znamená to, že so svojím drahocenným časom nenarábate tak dobre, ako by ste chceli. Ponúkame vám 20 tipov pre správny time managment. Tie vám pomôžu lepšie narábať s časom a zadeliť si správne úlohy a priority.

1. Tvorte si denné plány

Svoj deň si naplánujte ešte skôr, ako sa vôbec začne. Najideálnejšie je urobiť si večer pred spánkom plán dňa, ktorý máte pred sebou. Budete tak mať skvelý prehľad o tom, ako bude váš deň vyzerať a takto sa nedostanete do časovej tiesne. Vašou úlohou je držať sa plánu čo najlepšie. Tiež si vytvorte aj týždenné plány úloh, ktoré musíte počas týždňa stihnúť.

2. Nastavte si časový limit pre každú úlohu

Vopred si povedzte, že úlohu X musíte dokončiť o 10:00, úlohu Y do 15:00 a ďalšiu Z do 17:30. Takto zabránite pretiahnutiu vašej práce.

3. Použite kalendár

Najdôležitejším krokom k riadeniu vašich každodenných činností je kalendár. Môžete použiť plánovací kalendár v smartfóne a tým ho budete mať stále po ruke.

4. Použite organizér

Organizér vám pomôže maž prehľad o celom vašom živote na jednom mieste. Je to váš centrálny nástroj na organizovanie informácií, zoznamov úloh, projektov a ďalších rôznych položiek.

5. Poznajte svoje termíny

Zapíšte si termíny výrazne do svojho kalendára a organizátora, aby ste vedeli, kedy musíte úlohu dokončiť. Nebojte sa využívať farby, či zdôrazniť i podčiarknutím alebo výkričníkmi. Ak využijete červené pero podvedome to vo vás vzbudí väčšiu urgenciu k dokončeniu úlohy.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!